გაკვეთილის თემა
|
პოსტიმპრესიონიზმი
|
მასწ. გვარი სახელი
|
ია ელიოსიძე
|
სწავლების საფეხური
|
9კლასი
|
მოსწავლეთა პროფილი
|
12 მოსწავლე
|
გაკვეთილის მიზნები და შედეგები
|
მოს. შეძ .ამ მიმდინარეობის დამახასიათებელი ნიშნების საფუძველზე
ნახატის შექმნა და ამოცნობა
|
წინასწარი ცოდნა
|
მოსწავლე იცნობს ნაწილობრივ
ვან გოგის შემოქმედებას
|
პრეზენტაცია,ნახატის მხატვრული ანალიზი
პრაქტიკული სამუშაო,
|
|
სასწავლო მასალა და რესურსები
|
სახატავი რვეული,ფერადი საღებავები,ფანქრები,ნახატების
რეპროდუქციები,სახელმძღვანელო
|
გაკვეთილის მსვლელობა
|
მასწავლებელი მისალმების შემდეგ კლასს ყოფს 3 ჯგუფად.1ჯგ. ამზადებს პრეზენტაციას კომპიუტერის გამოყენებით.(15 წუთი)2და3 ჯგუფები
აკეთებენ 2ნებისმიერი პოსტიმპრეონისტი მხატვრის
ნახატის ანალიზს.(10 წუთი)
ყველა ინდივიდუალურად ასრულებს ნახატს პოსტიმპრესიონისტულ სტილში კონტრასტული
ფერების გამოყენებით(20 წუთი)
|
|
|
Sunday, December 15, 2013
გაკვეთილის თემა
Saturday, December 14, 2013
პროექტი
პროექტის სახელწოდება
|
|
პროექტის მთავარი იდეა
|
|
პროექტის აქტუალობა
|
პროექტის მსვლელობა:ღონისძიება:"სად,რა,როდის,ვინ დახატა?;პრეზენტაცია
თანამედროვე ხელოვნების მიმდინარეობების შესახებ,ნახატის შესრულება,აოცნობა და მხატვრული ანალიზი;თანამედროვე
სტილის ნივთების შექმნა ხელს შეუწყობს მოსწავლეებს დაეუფლონ ცოდნას თანამედროვე ხელოვნების
შესახებ და გამოიყენონ ცხოვრებაში
|
პროექტის მიზნები
|
მოსწავლეს შეექმნას წარმოდგენა თანამედროვე ხელოვნების მიმართულებებზე;მოს.
შეძ.შექმნას ნახატი ავანგარდულ სტილში;გააკეთოს ნივთები არატრადიციული მასალის გამოყენებით
|
მონაწილეთა ასაკი
|
13-14 წელი
|
ვადები ხანგრძლივობა
|
2 კვირა
|
მოსალოდნელი შედეგები|პროდუქტები,რაც შეიძლება შეიქმნას
|
|
რპოექტისათვის საჭირო რესურსები
|
სახატავი ქაღალდი,ფანქრები,საღებავები,არატრადიციული მასალა,კომპიუტერი,მაგიდები,სკამები,ტრანსპორტი
|
პროე
ქტის მსვლელობა |
1.დაგეგმვა და თემის შერჩევა-1დღე
2.მომზადება: (9დღე)
ჯგუფების შექმნა(იქმნება 5ჯგუფი) და მოვალეობების გადანაწილება-1ჯ-პასუხისმგებელია
მუსიკალურ გაფორმებაზე და კომპიუტერულ ოპერეციებზე
2ჯ-აკეთებს ნახატების გამოფენას და დეკორაციებს
3დანარჩენი ჯგ. მონაწილეობს რონისძიებაში "სად,რა, როდის ,ვინ დახატა?"ყოველ
ჯგუფში 5 მოსწავლეა.ყელა ჯგუფს აქვს სახელწოდება
1-კუბისტები
2-სიურეალისტები
ყოველი ჯგუფიდან 2 მოსწავლე
ამზადებს და აკეთებს პრეზენტაციას ჯგ.მხატვრული მიმდინარეობის შესახებ;
2მოსწ. აკეთებს არატრადიციული მასალისაგან ნივთებს(ჩანთა,საყვავილე,...)
1მოსწავლე ასრულებს ნახატს მხატვრ. მიმდინარეობის შესაბამისს
3-განხორციელება:
ღონისძიების ჩატარება(1 დღე),რომელიც შედგება 5 ტურისაგან:პრეზენტაცია;ინტელექტ.
შეკითხვები;მუსიკალური ნომრები;ნახატის შესრულება;რაიმე ნივთის დიზაინის შექმნა.
ექსკურსია ხელოვნების მუზეუმში
(2დღე)
4-შეფასება(1დღე)
|
საგნებთან/საგნობრივ ჭგუფებთან/ესგ
სთან კავშირი
|
ისტორია,მუსიკა,ისტი
|
Subscribe to:
Posts (Atom)